Lampy pająki handmade


Lampa pająk to przykład, który doskonale oddaje słowa metafory “mniej znaczy więcej”. Konstrukcja tego typu oświetlenia jest bardzo prosta, niemniej jednak elegancka. Lampa typu pająk składa się z wielu kabli, które podwieszone pod sufitem w miejscach, gdzie jest wymagane oświetlenie, tworzą strukturę przypominającą odnóża pająka.

 

Uwieńczeniem każdego odnóża jest zazwyczaj żarówka dekoracyjna lub minimalistyczny klosz, który przybiera różne formy. Można spotkać zarówno klosze w formie półkuli, jak również metalowe szkielety, które tworzą coś w rodzaju klatki ochronnej żarówki.

 

Lampy pająki handmade Fashion-home

 

Chyba najciekawszymi materiałami z jakich wykonuje się klosze w tego typu lampach jest metal, chociaż zdarzają się również szklane. Dodatkowo oczywiście jest wykonany z tworzywa sztucznego grubszy, poliwinylowy kabel lub kabel w oplocie bawełnianym.

 

Ta zjawiskowa lampa, ze względu na to, że stosuje się w niej dużą ilość żarówek, nadaje się do dużych industrialnych pomieszczeń, ale i restauracji, galerii czy loftów. Tak jak wcześniej wspomniano długie przewody są niewątpliwie zaletą lampy pająk, bowiem umożliwiają na dotarcie ze światłem tam, gdzie jest ono wymagane.

 

Lampa pająk jest bardzo prosta w montażu. Oprócz podłączenia do zasilania głównego, należy podczepić na suficie każde z ramion. W zestawie często znajdują się dekoracyjne mocowania, które w łatwy sposób montuje się do sufitu. Oczywiście nie ma konieczności podwieszania kabli. W ten sposób otrzymuje się formę, której ramiona luźno zwisają. Tracimy wtedy jednak na efekcie ramion pająka. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które znajdzie swoje zastosowanie w bardzo wysokich pomieszczeniach.

 

 

Tak jak wcześniej wspomniano jako element dekoracyjny można zastosować żarówki ozdobne, które nadadzą lampie pająk niepowtarzalnego charakteru.

 

Lampy pająk, które można znaleźć w naszym sklepie to lampy ręcznie wykonane. Każda z nich została starannie wykonana, dlatego jest tak unikatowa.  

 

Do wyboru są cztery kolory: biały, czarny, miedź oraz turkus. Istnieje możliwość mieszania kolorów, dzięki czemu sami możemy, w niewielkim stopniu, uczestniczyć w jej projektowaniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z lampami, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie a mianowicie lampami stojącymi handmade.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).