Plafony


Plafon to rodzaj oświetlenia sufitowego. W zależności od typu lampy z powodzeniem są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Ich zaletą jest to, że osadzone są blisko sufitu a więc idealnie nadają się do niskich pomieszczeń. Spotyka się plafony zarówno takie, w  których do prostej osady wkręca się ozdobną żarówkę, ale również takie, w  których jest możliwość punktowego sterowania światłem.

 

Ze względu na swoje rozmiary oraz natężenie światła ten typ oświetlenia najczęściej stosowany jest w przedpokojach, korytarzach, łazienkach czy w garderobach. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób, które chcą zamontować plafony w salonie, ale wtedy warto zastanowić się nad zamontowaniem większej ich ilości (w przypadku dużych salonów) oraz zakupieniem lampy podłogowej.

 

 Plafony Fashion-home

 

Plafony pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i tradycyjnych. Ich dobór na pewno będzie uzależniony od stylu wnętrza i chyba najważniejsze od wysokości. Ze względu na to, że są to lampy zawieszane tuż przy suficie, to idealne rozwiązanie w niskich pomieszczeniach.

 

Jeżeli plafon ma być zamontowany na zewnątrz trzeba zwrócić szczególną uwagę, czy lampa zamontowana pod daszkiem jest zabezpieczona przed wodą i wilgocią, tak aby uniknąć zwarcia.

 

 

W plafonach często stosowane są lampy diodowe, halogenowe oraz led, dlatego stosując ten rodzaj oświetlenia możemy liczyć na dużą oszczędność. W zależności od typu oświetlenia stosowane są żarówki o mocy od 40W wzwyż. Jeśli chodzi o barwę ciepła to np.  w przypadku plafonu Albi ciepła barwa wynosi 3000K a zimna 6000K.

 

W naszym asortymencie znajdują się plafony w różnym stylu, od glamour, poprzez nowoczesne lampy ledowe. Wykonane są z drewna, szkła oraz metalu. W tym ciekawym rodzaju oświetlenia często stosuje się ozdobniki, które po włączeniu światła załamują je, tocząc na ścianie grę pełną magii.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).