Plafony

Plafon to rodzaj oświetlenia sufitowego. W zależności od typu lampy z powodzeniem są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Ich zaletą jest to, że osadzone są blisko sufitu a więc idealnie nadają się do niskich pomieszczeń. Spotyka się plafony zarówno takie, w  których do prostej osady wkręca się ozdobną żarówkę, ale również takie, w...

Plafon to rodzaj oświetlenia sufitowego. W zależności od typu lampy z powodzeniem są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Ich zaletą jest to, że osadzone są blisko sufitu a więc idealnie nadają się do niskich pomieszczeń. Spotyka się plafony zarówno takie, w  których do prostej osady wkręca się ozdobną żarówkę, ale również takie, w  których jest możliwość punktowego sterowania światłem.

 

Ze względu na swoje rozmiary oraz natężenie światła ten typ oświetlenia najczęściej stosowany jest w przedpokojach, korytarzach, łazienkach czy w garderobach. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań dla osób, które chcą zamontować plafony w salonie, ale wtedy warto zastanowić się nad zamontowaniem większej ich ilości (w przypadku dużych salonów) oraz zakupieniem lampy podłogowej.

 

 Plafony Fashion-home

 

Plafony pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i tradycyjnych. Ich dobór na pewno będzie uzależniony od stylu wnętrza i chyba najważniejsze od wysokości. Ze względu na to, że są to lampy zawieszane tuż przy suficie, to idealne rozwiązanie w niskich pomieszczeniach.

 

Jeżeli plafon ma być zamontowany na zewnątrz trzeba zwrócić szczególną uwagę, czy lampa zamontowana pod daszkiem jest zabezpieczona przed wodą i wilgocią, tak aby uniknąć zwarcia.

 

 

W plafonach często stosowane są lampy diodowe, halogenowe oraz led, dlatego stosując ten rodzaj oświetlenia możemy liczyć na dużą oszczędność. W zależności od typu oświetlenia stosowane są żarówki o mocy od 40W wzwyż. Jeśli chodzi o barwę ciepła to np.  w przypadku plafonu Albi ciepła barwa wynosi 3000K a zimna 6000K.

 

W naszym asortymencie znajdują się plafony w różnym stylu, od glamour, poprzez nowoczesne lampy ledowe. Wykonane są z drewna, szkła oraz metalu. W tym ciekawym rodzaju oświetlenia często stosuje się ozdobniki, które po włączeniu światła załamują je, tocząc na ścianie grę pełną magii.

Więcej

Plafony W tej kategorii nie ma produktów.