Lampy podłogowe


Lampy podłogowe, inaczej zwane lampami stojącymi, to idealne rozwiązanie dla osób które nie lubią górnego światła, lub potrzebują lampy uzupełniającej. To nie tylko doskonałe źródło oświetlenia ale również element dekoracyjny.

 

Lampy podłogowe najczęściej można znaleźć w salonach. Używa się ich do czytania książek lub pracy (Jeżeli lampa nie ma lampki bocznej warto zaopatrzyć się w lampę stołową). Mogą stanowić główne źródło oświetlenia lub być lampą pomocniczą. Niewątpliwą zaletą tych lamp jest to, że ich konstrukcja daje nieinwazyjne światło, które nie razi w oczy.

 Lampy podłogowe Fashion-home

 

Dobrze dobrana lampa podłogowa nada pomieszczeniu odpowiedniej atmosfery; oczywiście nie zapominajmy o tym, że unikatową atmosferę nada również odpowiednio dobrana żarówka. Niektóre Lampy są właśnie tak skonstruowane aby uwidocznić dizajnerską żarówkę, która będzie stanowić integralną część całej konstrukcji.

 

Najczęściej występująca klasyfikacja, ze względu na typ lampy to: lampy łukowe, modele klasyczne oraz lampy oświetlające sufit. W ostatnich latach bardzo modne stały się również trójnożne lampy stojące. Oczywiście ten podział jest jednocześnie podziałem na funkcję jaką ma spełniać dany rodzaj lampy.

 

 

Lampy oświetlające sufit

 

To bardzo popularny rodzaj lamp podłogowych, ponieważ ukryta w kloszu żarówka, dając jednocześnie światło, nie drażni spojówek. To bardzo ważne kryterium dla osób mających problemy z oczami. Przy lampach oświetlających sufit, często można zauważyć dodatkowo zamontowaną  małą lampkę, służącą do czytania książek.

 

Trójnożne lampy stojące

 

Te lampy  w ostatnich latach robią ogromną furorę. Osadzone na nogach zwanych tripod lub trójnóg nawiązują do lat 70-tych. Ich walorem estetycznym jest delikatna forma zwieńczona abażurem w różnych kolorach. Ta minimalistyczna forma będzie się doskonale prezentować w nowoczesnych wnętrzach.

 

Klasyczne lampy stojące

 

Ten rodzaj lamp króluje od dawien dawna. To lampy osadzone na solidnej podstawie, przeważnie z jedną nogą, uwieńczone abażurem lub kloszem. To bezpieczne modele dla osób, które stawiają na balans pomiędzy wszystkimi elementami pomieszczenia.

 

Każda lampa podłogowa odpowiednio dobrana do designu mieszkania, zarówno pod względem stylu, jak i koloru zapewnia odpowiednie źródło światła oraz radość dla oka.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).