Lampy sufitowe


Lampa sufitowa to najczęściej występujący rodzaj oświetlenia w każdym wnętrzu niezależnie od tego, czy jest to przedpokój, łazienka, sypialnia, salon, czy też pokój dziecięcy. To uniwersalne oświetlenie, dające równomierne światło w całym pomieszczeniu.

 

Jest bardzo wiele rodzajów lamp sufitowych. Od pojedynczych kul, po rozbudowane lampy typu pająki, w różnych formach oraz stylach. Z kloszami, abażurami czy też tylko z ozdobnymi żarówkami.

 

Lampy sufitowe 

Dobierając odpowiednie lampy do pomieszczenia pamiętajmy o jego wymiarach, jak również funkcji jaką spełnia.  Na przykład do przedpokoju pasują lampy, które osadzone są blisko sufitu. Jest to też miejsce, w którym często znajduje się duże lustro. To w nim przeglądamy się przed wyjściem z domu, sprawdzając czy dobrze wyglądamy. Dlatego w tym pomieszczeniu potrzebujemy mocnego światła, które właśnie daje lampa sufitowa.

 

Inny rodzaj  lampy sufitowej wybierzemy natomiast do salonu. Tutaj ze względu, nie tylko na wymiary tego pomieszczenia, ale również charakter, możemy dobierać lampy z szerszej gamy tego rodzaju oświetlenia. Oczywiście warto zwrócić uwagę nie tylko na typ lampy, ale również jej kolor, jak i materiał z którego została wykonana. Należy się również zastanowić nad tym jak mocne światło chcemy uzyskać. Możemy bowiem wybrać lampę przystosowaną do wkręcenia od jednej do kilkunastu żarówek.

 

 

Łazienki to również pomieszczenia w których często występują lampy sufitowe. Często ich uzupełnieniem są kinkiety. Najczęściej spotykanymi lampami w tego typu pomieszczeniach są półkule oraz, tak samo jak w przypadku przedpokoju, lampy osadzone blisko sufitu.

 

Moc światła jaką można otrzymać z jednej lampy najczęściej jest rozłożona na poszczególne jej ramiona. W przypadku lamp, w których jest możliwość zamontowania jednej żarówki, jej moc to najczęściej 40W-60W. Natomiast w przypadku lamp z wieloma ramionami, moc żarówki przypadająca na jedno ramię to, w zależności od ilości tych ramion, 20W-60W. Warto więc zapoznać się ze specyfikacją tych lamp i zaopatrzyć w żarówki energooszczędne.

 

W naszym sklepie online posiadamy szeroki wachlarz lamp sufitowych. Nie sposób opisać je tutaj wszystkie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami oraz ich specyfikacją podaną przez producenta.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).