Żarówki


Żarówka zmodernizowała świat w XIX wieku i po dziś dzień nie wyobrażamy sobie życia bez tego cudu techniki. Mylnie uważa się, że została wymyślona przez Edisona. Tak naprawdę wynalazł ją Brytyjczyk Joseph Wilson Swan, który w późniejszym czasie został wspólnikiem Edisona. To jednak Edison opatentował żarówkę w 1879 roku i przyczynił się do jej rozpowszechnienia.

 

Włókno żarówki zbudowane są z wolframu - materiału o wysokiej temperaturze topnienia, jednak pierwotnie wykorzystywano grafit. Prąd przepływając przez rozgrzane włókno, powoduje jego rozświetlenie. Całość zamknięta jest w szklanej bańce, której można nadać różne kształty, otrzymując w ten sposób żarówki ozdobne.

 

 Żarówki Fashion-home

 

Żarówka ozdobna sama w sobie może być lampą, bez konieczności używania abażuru czy klosza. Żarówka dekoracyjna jest często spotykana w pomieszczeniach loftowych, czy też restauracjach w formie lampy pająk, lampy z żarówką na kablu czy też żyrandoli.

 

Bardzo ważnym kryterium dla wielu osób jest to, czy żarówka jest energooszczędna. Chociaż zwykle jest droższa od zwykłej żarówki, to jej żywotność oraz energooszczędność w dłuższej perspektywie okaże się tańszym wyborem. Poza tym mamy możliwość wyboru pomiędzy żarówkami a źródłami światła. Chwileczkę...a czy to nie jest to samo? Nie koniecznie. Zaraz to wszystko rozjaśnimy ;).

 

W dzisiejszych czasach technologia poszła do przodu i mamy możliwość korzystania chociażby z żarówek ledowych. W tym przypadku nie mamy do czynienia z żarówką ale ze źródłem światła, ponieważ żarówki Led zbudowane są z diod elektroluminescencyjnych. Umieszczone w specjalnych obudowach emitują światło bez konieczności użycia żarnika.

Ten typ źródła światła pobiera relatywnie niewielką ilość energii, dlatego możemy zaoszczędzić pieniądze, których suma może być odczuwalna w skali rocznego, domowego budżetu.

 

 

Dokładamy wszelkich starań aby asortyment żarówek w naszej ofercie stale się powiększał. Mamy nadzieję, że przeglądając naszą ofertę znajdziesz to czego szukasz a jeśli nie, napisz do nas. Na pewno odpowiemy i postaramy się aby typ żarówki, której szukasz znalazł się w naszym sklepie internetowym.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).