Lampy stołowe


Lampy stołowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w salonach na stołach, jak również w przedpokojach na komodach, czy też na stolikach nocnych w sypialni. Prekursorem lamp stołowych były lampy naftowe.  To przy nich nasze babcie i pradziadowie czytali książki oraz toczyli długie wieczorne rozmowy.  Choć ich dzisiejszy wygląd, jak również technologia zasilania różni się, to jednak ich przeznaczenie wciąż pozostaje to samo.

 

Lampa stołowa to oświetlenie pomocnicze, którego funkcją jest rozjaśnienie niewielkiej przestrzeni. Pełni funkcję dekoracyjną jak również funkcjonalną.

 Lampy stołowe Fashion-home

 

Wybierając lampę stołową do naszego mieszkania powinniśmy się zastanowić, czy wkomponuje się, w już istniejący wystrój naszego wnętrza. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na maksymalną moc żarówki, jaka może być zastosowana w danej lampie. Może się bowiem okazać, że ze względu na przeznaczenie, jakie przewidział producent, może ona nie spełniać naszych oczekiwań, jeśli chodzi o maksymalną moc.

 

Niewątpliwie ważną kwestią jest pomieszczenie oraz mebel, na którym ma stanąć dana lampa stołowa. I tak np. w sypialni bardzo ładnie będą się prezentować lampka Arbor, Bianco oraz Crema. Lampa stołowa Hawana nada szyku nowoczesnemu mieszkaniu a lampka Trio spodoba się osobom których wnętrze, w designerski sposób, nawiązuje do lat 70-tych.

 

 

Design każdej z lamp stołowych odzwierciedla przeznaczenie, jakie w swoim zamyśle, towarzyszyło projektantowi. Lampy z abażurem spełnią swoją funkcję zarówno w sypialni podczas wieczornego czytania gazet oraz książek, jak również oświetlą stolik kawowy, na którym podczas wieczornych seansów telewizyjnych trzymamy ciepłą herbatę i pyszne ciasto.

 

W większości przypadków w lampach stołowych stosowane są żarówki o mocy od 40W-60W. Warto o tym pamiętać, bo zastosowanie żarówki o większej mocy może uszkodzić lampę, dlatego należy stosować się do zaleceń producenta.

W przypadku lamp w których nie ma osłony w postaci abażuru, warto zastanowić się nad żarówką ozdobną, która sama w sobie może być dziełem sztuki.

 

W naszym asortymencie posiadamy szeroką gamę lamp stołowych. Posiadamy lampy zarówno w różnych kolorach: biały, kremowy, czarny, czerwony jak i w różnych stylach, takich jak: glamour czy nowoczesny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Lampa stołowa to produkt, który znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu.

Produkt dodany na listę życzeń
Produkt dodany do porównania

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).