Kinkiety


Kinkiety, to oświetlenie które montuje się na ścianach w różnych pomieszczeniach. Lampy ścienne, wykorzystywane jako lampy pomocnicze, stosowane są zarówno w domach jak i w biurach. Czesto stosowanym uzupełnieniem kinkietów są lampy wiszące.

 

Ze względu na możliwość zastosowania w nich energooszczędnych żarówek, o niewielkiej mocy, zmniejsza się ich zapotrzebowanie na dużą ilość energii, co pozwala posiadaczowi takiego oświetlenia na duże oszczędności.

 

Kinkiety Fashion-home

 

W ostatnich latach ten rodzaj oświetlenia przeszedł całkowitą metamorfozę, dlatego nie są to już tylko nudne lampy.  Projektowane przez bardzo kreatywnych ludzi, często pełnią funkcję nie tylko oświetleniową ale i dekoracyjną.

 

Pojawia się pytanie, jaki kinkiet będzie odpowiedni do naszego domu. Tak naprawdę oświetlenie powinno się dobierać bezpośrednio do wystroju wnętrza. Ważny jest materiał, z którego wykonany jest kinkiet oraz jego kolor. Nie zapominajmy też o funkcji jaką ma spełniać oraz stylu, w jakim jest wykonany, ponieważ będzie on charakteryzował pomieszczenie, w którym zostanie zamontowany.

 

Przykładowe zastosowanie kinkietów, to  pomieszczenia, gdzie potrzebujemy delikatnego światła, które na tyle oświetli pomieszczenie, by swobodnie się w nim poruszać. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to przedpokój, czy też  klatka schodowa w domu jednorodzinnym. Takie oświetlenie jest minimalistyczne i nie zajmuje dużo miejsca, ale daje wystarczająco dużo światła na to, by wykonać podstawowe czynności.

 

 

Innym pomieszczeniem, gdzie kinkiet idealnie spełni swoją funkcję to salon, w którym znajduje się telewizor. Niektórzy nie lubią oglądać TV bez światła, ale zbyt mocne światło górne czy podłogowe psuje atmosferę. Dlatego kinkiety montuje się nad telewizorem lub po obu jego stronach. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie kinkietów za kanapą, tak by padające światło znajdowało się za głowami domowników.

 

Kinkiety z powodzeniem stosowane są również w sypialniach oraz łazienkach. Szczególnie popularne zastosowanie tego typu oświetlenia ma miejsce, w przypadku tego drugiego pomieszczenia. Małe kinkiety umieszczone po obu stronach lustra dają odpowiednie światło, pozwalające na wykonanie czynności związanych z codzienną toaletą, jednocześnie nie rażąc w oczy.

 

Nie zapominajmy, że jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają dzieła sztuki, takie jak obrazy czy rzeźby. Dając punktowe światło, lampy ścienne podkreślają walory artystycznych perełek, które chcemy wyeksponować, skupiając uwagę naszych gości na rzeczach, z których posiadania jesteśmy szczególnie dumni.

 

Kinkiety znajdujące się w naszym asortymencie to lampy wykonane w różnej  stylistyce - od nowoczesnych po klasyczne i i retro. Materiały zastosowane przy ich produkcji to metal, drewno oraz szkło. Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych klientów znajdzie odpowiedni kinkiet dla siebie.

Product added to wishlist
Product added to compare.

This website is using cookies.