Lampy wiszące


Niektórzy mogą się zastanawiać czym różnią się lampy wiszące od lamp sufitowych. Otóż lampy wiszące to lampy, których klosz umieszczony jest na końcu przewodu zwisającego z podstawy przymocowanej do sufitu. Często klosz nie wisi bezpośrednio na kablu, ale np. łańcuchu, wokół którego niczym wąż wije się przewód.

 

Ten typ oświetlenia najczęściej stosowany jest w salonach, kuchniach oraz w pomieszczeniach z wysokimi sufitami. W kuchni można zauważyć lampy ze szklanym kloszem, natomiast w salonie montowane są designerskie lampy wiszące o rozmaitych kształtach, formach, materiałach i kolorach. To oczywiście powinno być odpowiednio dobrane do stylu i wymiarów całego pomieszczenia.

 

 Lampy wiszące Fashion-home

 


Szczególną uwagę, podczas doboru odpowiedniej lampy wiszącej, powinny zwrócić wysokie osoby. Lampa powinna być tak dobrana, by nie przeszkadzała im w swobodnym poruszają się. Oczywiście nie jest to ważny aspekt w przypadku lamp montowanych nad stołem w jadalni, czy stolikiem kawowym. Tutaj wręcz odwrotnie. Stosowane są lampy zwisające tuż nad stołem, tak aby dokładnie oświetlić to, co na nim się znajduje.

 

To niesamowite jak na przestrzeni lat rozwinął się przemysł lamp. Designerzy prześcigają się w coraz to nowszych formach, materiałach z jakich lampy są wykonane oraz stylach. Ten rozwój można również zaobserwować w lampach wiszących. Typowe lampy z kloszami w kształcie kwiatów i półkul, czy też ze szklanymi kloszami w kształcie kostki, których uzupełnieniem są designerskie żarówki nie tylko dają oświetlenie, ale też definiują dane pomieszczenie i jego właściciela.

 

 

Ilość ramion, a co za tym idzie ilość żarówek, powinna być dobiera proporcjonalnie do wymiarów pomieszczenia. W dużych przestrzeniach doskonale sprawdzą się lampy kilkuramienne, natomiast w mniejszych jedno lub dwu ramienne.

 

Pięknym uzupełnieniem designerskich salonów może być lampa wisząca z kloszami w formie łez, lub lampa w której wykorzystano połączenie metalu i szkła.

 

Jeśli jeszcze nie masz lampy wiszącej to wielce prawdopodobne jest to, że prędzej czy później ten rodzaj oświetlenia uzupełni Twoje pomieszczenia. Lampy te kuszą swoim wyglądem oraz uniwersalną funkcjonalnością.

Product added to wishlist
Product added to compare.

This website is using cookies.